DİŞ SAĞLIĞI VE BAKIMI!

Diş sağlığı da tıpkı vücut sağlığı, cilt sağlığı gibi bir o kadar önemlidir. Hepimiz dişlerimizin görünümü açısından güzel ve beyaz olmasına önem veriyoruz. Hatta çoğu zaman dişlerimizin daha beyaz görünmesi adına,diş sağlığımızı hiçe sayacak şeyler kullanabiliyoruz. Aslında hem beyazlatmaya yardımcı hem de diş sağlığımızı kötü etkilemeyecek birçok uygulama yapabiliriz.
Herkes dişlerinin beyaz ve güzel olmasını ister ama biz diş sağlığımızın daha önemli olduğunu ve zaten diş sağlığımızda herhangi bir sıkıntı yok ise, bu görüntüye kendiliğinden sahip olacağımızı unutmayalım.
Dişlerimizin sağlığında herhangi bir problem var ise görünümden daha önemli olan şey, sağlık sorunumuzu gidermektir.

Dişlerin daha beyaz görünmesi adına yapılan, doğru bilinen yanlışlar!

KARBONAT& LİMON !

Doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi karbonattır. Bazen limon ile bazen tek başına kullanılan karbonat, beyazlatma sağlasa da diş sağlığımız için oldukça zararlıdır. Diş minesini aşındırdığından dişi güçsüz hale getiren karbonat, diş hekimleri tarafından şiddetle karşı çıkılmıştır!

Diş minesi aşındıkça dişlerimiz hızlı bir şekilde çürümeye başlayabilir. Bu nedenle doğru bilinen yanlışları, sırf daha beyaz olması için kesinlikle uygulamamalıyız.

Tüm bunların yerine daha doğal şeylerden faydalanarak istediğimiz beyazlığa zarar görmeden ulaşabiliriz. Günde en az 2 kez dişlerimizi fırçalamamız gerektiğini unutmayalım.

İşte doğal ve zararsız yöntemlerden birkaçı!
ÇİLEK

Plak oluşumunu engeller ve beyazlatır. Çileği ezdikten sonra diş fırçasıyla uygulamak yeterli. Asit içerdiğinden en fazla, haftada 2 defa uygulanmalı. Fazlasından kaçınmalıyız.

MUZ KABUĞU

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi 2 dakika ovun beyazladığını fark edeceksiniz.

Hem mikropları öldüren hem beyazlık sağlayan DEFNE YAPRAĞI VE PORTAKAL

C vitamini içeren her meyve dişleri beyazlatır ve diş sağlığına faydalıdır. Portakal beyazlatmaya yararken, defne yaprağı mikropları öldürür.
Defne yaprağını un haline getirip rendelediğiniz portakal kabuğuna karıştırıp,fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz.

Tüm bunların dışında diş sağlığı açısından düzenli diş bakımlarını yapmayı, dişlerimizi düzenli fırçalamayı unutmayalım. Dişlerimize zarar veren ve rengini koyulaştıran çay, kahve, sigara gibi şeylerden olabildiğince uzak duralım.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest