HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE FAYDALARI


Hindistan cevizi yağı da tıpkı diğer doğal yağlar gibi birçok konuda faydalıdır.
Fiyat olarak 40-50 civarı olsa da yüklü paralar döktüğümüz birçok kozmetik ürünü geçebiliyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?Hindistan cevizi yağı saç bakımı yaparken, banyo dolabında en ön sıralara koyacağımız bir yağdır.
Hindistan cevizi yağı, saçların şekil almasından tutun, saçları ipek gibi yapmaya, elektriklenmeyi azaltmaya oldukça faydalıdır.
Kısa saç kesiminden sonra, biz kadınlar uzun saçlarımızı özleyip, pişman olabiliyoruz.
Ya da ne yaparsak yapalım, ne ürünler kullanırsak kullanalım bir türlü saçlarımızı istediğimiz seviyede uzatamayabiliyoruz. İşte tam da bu konuda hindistan cevizi yağı, derdimize derman olabiliyor.
Saçları onarırken aynı zamanda hızlı uzamasına yardımcı oluyor.
Kuaförlerin de önerdiği bu güzel ürünü erkeklerde kullanabilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI NERDE BULABİLİRİM?


Hindistan cevizi yağını aktarlar da, Gratis de veya Watsons gibi birçok yerde bulabilir, satın alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi, markaya göre değişse de, hindistan cevizi yağının genel fiyatı 40-50 civarıdır.
Küçük kavonozları bile çok uzun süre kullanım sağlayacaktır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞINI NE SIKLIKLA KULLANMALIYIM?


Hindistan cevizi yağını haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir. Daha çok etkisini görmek isteyenler, saçlarım çok yıprandı, kısa zamanda toparlansın diyenler haftada 2 defa kullanabilirler.

SAÇLARIMA NASIL UYGULAYACAĞIM?


Çok basit. Saçların kirli ya da temiz olması fark etmiyor. Saçların her yerine (saç dipleri dahil) eşit şekilde hindistan cevizi yağını sürdükten sonra, bir tarakla taramanız yeterli olacaktır.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI SAÇIMDA KAÇ SAAT KALMALI?


Hindistan cevizi yağını sürdükten sonra etkisini görebilmek için en az 3 en fazla 6-8 saat bekleyebilirsiniz. Yıkarken hiçbir zorluğu olmamakla birlikte, tek yıkamada saçları hindistan cevizi yağından arındırmak mümkün.

Düzenli olarak kullanıldığı zaman kısa vadede etkisini gösterecek vazgeçemediğiniz ürünler listesinde 1 numaraya ekleyeceksiniz!

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI TIRNAK BAKIMINDA DA ETKİLİDİR
Hindistan cevizi yağını tırnak etlerini yumuşatmak için, kurumuş elleri yumuşatmak için kullanılabilir. Saçlardaki uzatma etkisi tırnaklar için de geçerlidir. Tırnaklarını sağlıklı bir şekilde uzatmak isteyenler bir miktar hindistan cevizi yağını tırnak ve tırnak etlerine uygulayabilirler.

Tatlılarımız da kullandığımız hindistan cevizi yağı bakımımızı yaparken de çok seveceğimiz bir üründür. Tanıştıktan sonra bırakmak istemeyeceksiniz! 🙋

Comments
  1. 11 ay ago
    • 11 ay ago

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: