MADEN SUYUNUN BİLİNMEYEN FAYDALARI!

Maden suyunun bilinmeyen faydaları ;

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu minerallerin çoğuna sahiptir maden suyu. Yeraltı sularından elde edilen bir içecektir. Aynı zamanda cilt sağlığı, cilt bakımı gibi konularda da rol oynar. Maden suyu özellikle de yaz aylarında terleme yoluyla kaybettiğimiz minerali, vücudumuza geri kazandırır.

Hamilelikte vücudumuz minerale daha fazla ihtiyaç duyduğundan, hipertansiyon vb rahatsızlıklar yaşanmıyorsa tüketilebilir. Kemik sağlığına oldukça yararlıdır.
Günde 1 bardak tüketilen maden suyunun vücudumuza pek çok faydası bulunmaktadır.
Çocuklarda büyüme döneminde kemik gelişimi ve sağlığı önemli olduğundan doktora da danışarak tükettirilebilir.
Kilo vermek isteyenler için güzel bir yağ yakıcıdır sülfat ve birkarbonat içerdiğinden kilo kaybına yardımcı olur.
Maden suyu, birçok insan tarafından sindirime yardımcı olması ile bilinir. Sülfat içerdiğinden sindirime yardımcıdır. Bu nedenle şişkinlik ve kabızlık gibi problemleri çözer. Mide asidini dengelediğinden, mide yanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Aynı zamanda midedeki ekşime ve yanmayı da azaltır.
Kas gelişimine yardımcı olduğundan, fiziksel hareketlerimizi kolaylaştırır zihinsel bir dinçlik sağlar.

Cildin parlaklığını arttırır, cilt sağlığına faydalıdır.
Kadınların hiç hoşnut olmadığı selülite de iyi gelir.
Saçları güçlendirir, onarır ve parlaklık verir.
Maden suyu kafa derisinin pH seviyesini arttırır.
Bu sayede saçlar güçlenir. Saçlarımızı haftada bir kez durulamaksızın maden suyu ile yıkayabiliriz, saçlarımıza fayda sağlayacaktır.

Birçok faydasını saysak da her şeyde olduğu gibi, maden suyunun da aşırı tüketimi zararlıdır. İçerisinde bulunan sodyum yani tuz, aşırı tüketildiğinde tansiyon, böbrek, mide ülseri gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Her şeyin fazlasından kaçınılması gerektiği gibi fazla maden suyu tüketimine de dikkat edilmelidir !

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest