EVDE SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Saç bakımı ; Geliiin hep birlikte saçlarımız için faydalı saç bakım kürlerini inceleyelim.

Saçlarımız zaman zaman yıpranabiliyor. Yeterince bakım yapmamak, beslenme düzeni, su tüketimi, saçları çok fazla boyamak tarzı faktörler yıpranmasına yol açabiliyor. Saçlarımız gün içerisinde güneşe, rüzgara, toza, kimyasallara maruz kalır, bunlar da yıpranmaları arttırır. O yüzden saç bakımı yapmak yıpranmaları en aza indirecektir.
Aşağıda anlatacağım saç bakım yağ ve kürlerini kullanarak fazla zaman kaybetmeden ve en uygun fiyata, saç bakımınızı yapıp, sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.
Öncelikle saçlarımızda boya var ise saç bakımı yapmak biraz daha sıkıntılı olduğundan, duş esnasında kullandığımız şampuan ve saç kremini, boyalı saçlara özel seçersek, saç bakımını daha kolay halledebiliriz.
Sıcak su saçların düşmanıdır!
Saçlarımızı soğuk suyla yıkamakta fayda var.
Özellikle saçlar boyalıysa, sıcak su saça temas ettiğinde boyadaki kalite süresini azaltacaktır.
Soğuk suyla yıkamak kepeklenmeyi azaltır zamanla da yok eder. Saçlarımızı düzenli yıkamak hijyen açısından elbette ki gereklidir. Ama gereğinden fazla yıkamak, saç derisindeki nemi azaltacak ve saçlardaki doğal yağlanma yok olacağından, saçlar da kuruluğa ve elektriklenmeye sebebiyet verecektir.

Gelelim saç bakımında kullanabileceğimiz yağlara!

ZEYTİNYAĞI

Saçlarda canlılık ve parlaklık açısından kullanan herkesin gönlünü fetheden zeytinyağı, saç bakımında kullanılabilecek en doğal yağlardandır. Uygulamaya başladıktan 2-3 hafta sonra saçlarınızdaki farkı sizde fark edeceksiniz!
Haftada bir kez kullanılması saçların bakımı açısından yeterlidir. Aynı zamanda kepeğin giderilmesinde de etkilidir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Saçlarınızın canlı, parlak ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kullandığınız andan itibaren saçlarınızdaki yumuşaklığı fark edeceksiniz.
Aynı zamanda saçların hızlı uzamasına da oldukça yardımcıdır.

SARIMSAKLI ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Saç dökülmelerine birebir olan maskedir. Kıl köklerini besler ve güçlendirir. Saçlara canlılık verir.

MUZ VE BADEM YAĞI MASKESİ

Saç dökülmelerinde oldukça etkilidir.!

HİNT YAĞI

Saçların hızlı uzamasına ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Birçok doğal yağ ve kürlerden faydalanarak saçlarımıza bakım yapabiliriz. Tüm bunların yanı sıra, saçlarımıza zarar veren yüksek ısıdaki düzleştirici ve maşalardan uzak durmak saç sağlığımız açısından önemlidir. Kullanıldığı zaman saç koruyucu krem ve spreyler kullanmak zararı daha aza indirebilir.

Saç bakımını yap Loreal ‘in reklamında da dediği gibi ;
“UZUN SAÇ HAYALİNİ KESTİRİP ATMA” :))

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest